Our Staff

TEACHER LIST BY DIVISION 2016 – 2017

Div. #        Teacher’s Name                                                                           Room #                Grade

1                  Joanne Carlton / Jeff Kit                                                        201                         7             
2                  Bob Rennie                                                                              205                         6/7
3                  Susan Biln/Marlis Macaulay                                                  203                         6
4                  Ms. Dhesi                                                                                 202                         5/6
5                  Shareeda Ali Shaw                                                                  208                         5
6                  Ms. Lowrie                                                                                207                         4
7                  Bettie Marchiori                                                                      108                         4
8                 Liz Mark                                                                                     105                         3
9                 Grace Schenkveld                                                                     107                        3
10               Sue Roberts                                                                              OB4                       2
11               Viktoriya Shudra                                                                       OB2                        2
12              Kecia Aberle-Boecking/ Georgina King                                  OB3                        1
13               Louise Seto                                                                                OB1                        K/1
14               Christy Wong                                                                             008                        K
Position                                             Name
Principal                                             Bruce Adams
Admin Assistant                               Charlotte Tudose-Geerlings
Extra Clerical                                     Ms. Wanda Chu
Engineer                                            K.C. Wong
Area Counsellor                               Milo Wu
Librarian                                            Jeff Kit
Music                                                 Kathy-Ann Nobbs-Thiesen, Sharon Paterson
Band                                                   Michael Dirk
Resource                                            Manuela Friesen,  Karen Young, Joanne Carlton
School Student Support                   Polly Bath, Jodi Roberts, Valerie Pomeroy and Megan
                                                             Hughes (Sead Program)
Supervision Aids                                Ms. Georgetta Paun, Mrs. Brenda Swiderski,                                                                Mr. Dee Tsepnopoulos 
Youth & Family                                   Joanne Therien Youth and Family worker